دسته‌بندی نشده

چگونه لاغر به نظر برسیم؟ راهنمای انتخاب استایل مناسب

چگونه لاغر به نظر برسیم

احتمالاً بارها برای شما پیش آمده است که قصد حضور در یک مراسم را داشته‌اید اما به علت اضافه وزن و نداشتن اعتماد‌به‌نفس از رفتن به آن مهمانی اجتناب کرده‌اید. در اینجا قصد داریم به شما راهکارهایی را بیاموزیم که بدون نیاز به تحمل رژیم‌های طاقت‌فرسا و یا عمل جراحی، خوش‌اندام دیده شوید.

در این مقاله 2 راه‌حل اساسی و مهم برای سوال چگونه لاغر به نظر برسیم؟ ارائه کرده‌ایم. هر کدام از این راه‌حل‌ها، نکات و موارد متنوعی را شامل می‌شوند که رعایت هریک از آن‌ها می‌تواند استایل شما را تا حد زیادی تغییر دهد. در انتهای مطلب نیز نکات لازم برای خرید مانتو مناسب برای لاغر دیده شدن را ذکر خواهیم کرد.

پس اگر علاقه دارید لاغرتر از آنچه هستید به نظر برسید این مطلب را از دست ندهید.

 

راه‌حل اول: تغییر لباس و استایل

اصلی‌ترین موضوع برای لاغر به نظر رسیدن، انتخاب یک لباس مناسب است. لباسی که متناسب با اندام شما طراحی نشده نباشد، شما را چاق‌ و بد اندام نشان می‌دهد. پس لازم است در هنگام خرید انواع لباس از جمله: مانتو، شلوار، پیراهن و… نکات زیر را در نظر داشته باشید.

 

1. فرم بدن خود را بشناسید.

 

اهمیت شناخت فرم بدن برای انتخاب لباس

 

اولین و مهم‌ترین گام برای انتخاب استایل مناسب و پاسخ به سوال چگونه لاغر به نظر برسیم؟ شناخت فرم بدن است. افراد مختلف فرم بدنی متفاوت دارند که بایستی براساس آن لباس مناسب خود را انتخاب کنند.

تیپ اندامی گلابی، مثلث وارونه، مستطیل، سیب و ساعت شنی از جمله فرم‌های بدن هستند. شناخت فرم بدن به شما کمک می‌کند یک استایل و لباس مناسب انتخاب کرده و خوش‌اندام به نظر برسید.

 

2. لباس با سایز مناسب انتخاب کنید.

برای لاغر دیده شدن بهتر است به سراغ لباس‌هایی بروید که دقیقاً اندازه شما باشند. لباس‌های خیلی تنگ با نشان دادن اضافه وزن شما و لباس‌های گشاد با پنهان کردن اندام و فرم بدنتان؛ باعث می‌شوند چاق‌تر به نظر برسید.

این نکته درباره لباس زیر هم صدق می‌کند. لباس زیر باید کاملاً اندازه شما باشد تا روی بدنتان خط نیندازد و باعث چاق‌تر دیده شدن نشود.

 

3. لباس‌های یک‌رنگ بپوشید.

پوشیدن لباس‌هایی با رنگ‌های نزدیک ‌به ‌هم و یا حتی تک‌رنگ، کمک زیادی به لاغر به نظر رسیدن شما می‌کنند. لباس‌هایی با رنگ‌های متفاوت و غیرمرتبط علاوه‌بر شلخته نشان دادن شما؛ موجب می‌شوند چاق‌تر به نظر برسید.

 

4. لباس‌هایی با خطوط عمودی بپوشید.

 

ویژگی‌های لباس مناسب برای افراد چاق

 

این دسته از لباس‌ها تأثیر زیادی بر اندام شما دارند. خطوط عمودی، باریک و نزدیک ‌به ‌‌هم باعث ایجاد خطای دید شده و منجر به لاغرتر و قد بلندتر دیده شدن شما می‌شوند.

 

5. از پوشیدن لباس‌های طرح‌‌‌دار دوری کنید.

لباس‌های طرح‌دار به خصوص لباس‌هایی با طرح‌های بزرگ و درشت، شما را چاق‌تر نشان می‌دهند. البته این بدین معنا نیست که لباس‌های طرح‌دار خود را دور بیاندازید؛ بلکه بهتر است استفاده از آن‌ها را به حداقل برسانید و تنها از یک بخش طرح‌دار استفاده کنید . به عنوان مثال می‌توانید از شال و روسری‌های طرح‌دار در استایل خود بهره ببرید.

 

6. از لباس‌های دارای خط برش استفاده کنید.

خط برش مناسب تأثیر زیادی بر ظاهر شما دارد. بهتر است از لباس‌هایی با خط برش صاف در قسمت سینه، کمر و پهلو استفاده کنید. هرچه خط برش لباس انتخابی شما به ناحیه‌های ذکر شده نزدیک‌تر باشد؛ لاغرتر به نظر خواهید رسید.

 

7. لباس‌هایی که از کمر جمع می‌شوند؛ انتخاب کنید.

این نوع از لباس، بالاتنه را از پایین تنه جدا کرده و باعث جلب توجه به باریک‌ترین قسمت اندام شما؛ یعنی گودی کمر می‌شوند. این موضوع تأثیر به‌ سزایی در لاغرتر دیده شدن شما دارد.

لازم به ذکر است اگر لباس مورد انتخاب شما این ویژگی را نداشت؛ می‌توانید از کمربندهای تزئینی برای این کار استفاده کنید.

 

8. لباس‌هایی بپوشید که برجستگی باسن و سینه را نشان دهد.

این موضوع باعث می‌شود کمر شما باریک به نظر برسد. بهتر است به سراغ لباس‌هایی بروید که از پهلو گشاد می‌شوند و یا سینه‌های شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. به عنوان مثال می‌توانید از پیراهن، بلوز و تاپ‌هایی که یقه شل یا چین‌دار دارند؛ استفاده کنید.

 

9. از رنگ‌های تیره در استایل خود استفاده کنید.

 

رنگ مناسب برای لاغر دیده شدن

 

پوشیدن لباس‌هایی با رنگ تیره؛ یکی از بهترین پاسخ‌ها به پرسش چگونه لاغر به نظر برسیم؟ است. رنگ‌های تیره با ایجاد خطای دید، باعث می‌شوند برآمدگی‌ها و اضافه وزن بدن شما مشخص نباشد.

رنگ سیاه یکی از بهترین رنگ‌های تیره است که تأثیر فوق‌العاده‌ای در لاغر نشان دادن شما دارد. در کنار این رنگ می توانید از اکسسوری‌های رنگی استفاده کنید؛ تا ظاهر شما را از تیرگی و یکنواخت بودن خارج کند.

 

10. لباس‌هایی با یقه هفت انتخاب کنید.

یکی از راه‌های لاغر به نظر رسیدن، استفاده از لباس‌هایی با یقه هفت، به‌جای یقه اسکی و گرد است. یقه‌های هفت براساس خط گردن طراحی شده و با کشیده‌تر نشان دادن گردن باعث می‌شوند؛ زیبا و جذاب‌تر به نظر برسید.

 

11. از زیورآلات جذاب و متنوع استفاده کنید.

به سراغ زیورآلاتی بروید که علاوه‌بر هماهنگی با استایل شما؛ سایز بزرگ و چشمگیری داشته باشند. زیورآلات بزرگ، توجه افراد را به خود جلب کرده و باعث می‌شوند ایرادات اندام شما به چشم نیاید. برای مثال گردنبندهای بلند و بزرگ، شما را بلندتر از آنچه هستید نشان می‌دهند. دستبندهای بزرگ، براق و با رنگ روشن نیز انتخاب خوبی برای لاغر به نظر رسیدن هستند.

اگر سر کوچکی در مقایسه با بدنتان دارید؛ می‌توانید از گوشواره و تل‌های زیبا نیز استفاده کنید.

 

12. از کفش‌های پاشنه بلند استفاده کنید.

کفش‌های پاشنه‌دار، پاهای شما را کشیده‌تر و لاغر‌تر نشان می‌دهند. همچنین با پوشیدن کفش پاشنه بلند؛ نحوه ایستادن و فرم بدن شما تغییر می‌کند. هنگامی که کفش پاشنه بلند پوشیده‌اید به‌طور ناخودآگاه شانه و کمر شما صاف‌تر شده و لاغرتر به نظر می‌رسید.

 

13. کیف‌هایی متناسب با اندامتان انتخاب کنید.

 

بهترین کیف‌ها برای لاغر به نظر رسیدن

 

در انتخاب کیف قد شما نیز اهمیت زیادی دارد. اگر قد کوتاهی دارید کیف‌های مستطیل و مربعی شکل که سایز متوسطی دارند، شما را خوش اندام‌تر نشان می‌دهند.

اگر قد بلندی دارید کیف‌هایی به شکل مربع یا مستطیل و در سایز بزرگ؛ برای شما مناسب است. بهتر است از کیف‌های کوچک یا به اصطلاح مینی ‌بگ استفاده نکنید؛ زیرا این مدل از کیف، شما را چاق‌تر از آنچه هستید نشان خواهد داد.

 

14. شلوار مناسب انتخاب کنید.

در انتخاب شلوار دقت زیادی داشته باشید. از پوشیدن شلوارهای فاق کوتاه و بیش از اندازه تنگ یا گشاد بپرهیزید و به سراغ شلوارهای فاق بلند، راستا و با سایز مناسب بروید. شلوارهایی که در قسمت ران سنگشور شده‌اند و یا جیب بزرگی دارند، ران و باسن شما را بسیار بزرگ‌تر نشان می‌دهند.

 

15. از گن استفاده کنید.

یکی دیگر از ترفندهایی که به سوال چگونه لاغر به نظر برسیم؟ جواب می‌دهد؛ استفاده از گن است. گن‌ها مخصوص استفاده در زیر لباس هستند و در شکل های بدن‌پوش، بلوز و شلوارک تولید می‌شوند. این محصولات جنس کشی و چسبانی دارند و کاملاً محکم به بدن می‌چسبند.

اثر گن‌ها موقتی است و ممکن است هنگام استفاده از آن‌ها احساس ناراحتی داشته باشید؛ اما این محصولات تأثیر زیادی بر پوشاندن ایرادات بدنی شما دارند و باعث می‌شوند حداقل دو سایز لاغرتر به نظر برسید.

 

16. از مد روز پیروی نکنید.

اگر جزو آن دسته از افراد هستید که همواره علاقه دارند پیرو مد روز باشند؛ به شما توصیه می‌کنیم این عادت را کنار بگذارید. ممکن است لباس‌های مد روز با وجود زیبایی که دارند، مناسب استایل شما نباشند. بهترین انتخاب لباسی است که به شما بیاید و در آن خوش اندام به نظر برسید.

 

راه‌حل دوم: تغییر و اصلاح فرم بدن

 

تغییر فرم بدن برای لاغر دیده شدن

 

تا اینجای مطلب نکات لازم درباره تغییر استایل و نحوه لباس پوشیدن را مورد بررسی قرار دادیم. علاوه‌بر سبک استایل، فرم بدن و نحوه ایستادن شما نیز تأثیر زیادی در لاغر به نظر رسیدن دارد. به همین منظور در ادامه برای پاسخ به سوال چگونه لاغر به نظر برسیم؟ به ذکر مواردی برای اصلاح و تغییر فرم بدن می‌پردازیم.

 

1. اندام خود را در حالت درست قرار دهید.

نحوه درست ایستادن و نشستن در خوش فرم به نظر رسیدن شما تأثیر زیادی دارد.

تلاش کنید در هنگام ایستادن پشت خود را صاف و شانه‌هایتان را به سمت عقب نگه دارید. این کار باعث می‌شود به مرور زمان سرشانه‌ای صاف و بدون قوز داشته باشید. همچنین بهتر است شکم خود را به داخل منقبض و سفت کنید تا خوش اندام به نظر بیاید.

هنگامی که نشسته‌اید پشت خود را صاف و محکم نگه داشته و از قوز کردن بپرهیزید. علاوه‌بر آن بهتر است پاهای خود را روی هم بیاندازید تا اندام شما جمع‌تر به نظر برسد.

در هر دو حالت ایستاده و نشسته از چسباندن دست‌ها به بدن خودداری کنید. این کار بازوهای شما را پهن‌ و چاق‌تر نشان می‌دهد. به جای این کار بهتر است دست‌ها را به کمر بزنید تا بدن شما از حالت مربعی خارج شده و نگاه‌ها به سمت باریک‌ترین قسمت اندامتان؛ یعنی کمر کشیده شود.

 

2. حالت درست سر و صورت خود را بشناسید.

با بهترین حالت صورت خود آشنایی داشته باشید. بهتر است سر خود را بالا بگیرید تا از تجمع چربی در چانه و غبغب خود جلوگیری کنید. غبغب شما را بسیار چاق‌تر از آنچه هستید نشان می‌دهد.

 

3. ژست مناسب بگیرید.

 

ژست مناسب برای لاغر نشان دادن بدن

 

اگر مشتاق هستید در عکس ها لاغر به نظر برسید؛ بهتر است بدانید که با یک ژست مناسب می‌توانید چند سایز لاغرتر دیده شوید. برای این کار کافی است به جای صاف و مستقیم ایستادن به سمت دوربین؛ کمی کمر خود را چرخانده و مایل بایستید. همچنین می‌توانید زاویه عکس خود را تغییر داده و از کمی بالاتر عکس بگیرید.

نور هم تأثیر به‌ سزایی در خوش‌اندام دیده شدن شما دارد. نور باید به گونه‌ای باشد که قسمت‌های چاق‌تر بدن شما در سایه قرار نگیرد.

 

4. پوست خود را برنزه کنید.

شاید جالب باشد که بدانید افراد با پوست برنزه لاغرتر از افراد با پوست سفید به نظر می‌رسند. افرادی که پوست سفید دارند با کمی اضافه وزن، بسیار چاق‌تر از دیگران دیده می‌شوند. پس برنزه کردن پوست می‌تواند به شما در خوش‌اندام‌تر به نظر رسیدن کمک کند.

 

5. از خوردن غذاهای شور و نفخ‌آور بپرهیزید.

غذاهای شور باعث افزایش جذب آب و تجمع آن در بدن می‌شوند. به همین علت با مصرف غذاهای شور و فرآوری شده چاق‌تر به نظر خواهید رسید. برای کاهش ورم ناشی از مصرف غذاهای پرنمک بایستی چند روز متوالی از خوردن این نوع از غذاها خودداری کنید تا اثرات چشمگیر آن را ببینید.

غذاهای نفخ‌آور نیز در بدن گاز تولید کرده و باعث متورم شدن اندام و در نتیجه چاق به نظر رسیدن می‌شوند. پس بهتر است مصرف این نوع از غذاها را به حداقل برسانید.

 

چه مانتویی برای لاغر به نظر رسیدن مناسب است؟

 

مانتو مناسب برای لاغر دیده شدن

 

در بخش اول و دوم مطلب به بررسی نکات کلی درباره سوال چگونه لاغر به نظر برسیم؟ پرداختیم. در ادامه قصد داریم به‌طور خاص نکات مهم درباره‌ی انتخاب مانتو مناسب برای خوش‌اندام‌تر به نظر رسیدن را ذکر کنیم.

در هنگام انتخاب و خرید مانتو توجه به نکات زیر ضروری است:

  • قد مانتو باید متناسب با قد شما باشد. مانتوهای بسیار کوتاه و یا بسیار بلند شما را چاق‌تر نشان می‌دهند.
  • بهتر است مانتوهایی را که طرح‌های بزرگ دارند؛ انتخاب نکنید.
  • از خریدن مانتوهایی که بالاتنه طرح‌دار دارند؛ خودداری کنید.
  • از خرید مانتوهای گشاد و جلو باز بپرهیزید.
  • مانتوهایی که مدل کتی و قد کوتاهی دارند؛ شما را چاق نشان می‌دهند.
  • از خرید مانتو با مدل‌هایی مثل پانچو و طبقه طبقه (چندلایه) خودداری کنید.
  • مانتوهایی که آستین کلوش یا خفاشی دارند؛ برای شما مناسب نیستند.
  • از مانتوهایی که تزئینات بزرگ مثل: دکمه‌های پهن دارند، در استایل خود استفاده نکنید.
  • در فصل تابستان، مانتوهایی که نازک هستند را انتخاب نکنید.
  • ازخرید مانتوهایی که رنگ روشن دارند اجتناب کنید.

جمع بندی

در این مقاله به سوال چگونه لاغر به نظر برسیم؟ پاسخ جامع و کامل دادیم. اکثر نکات ذکر شده بسیار ساده هستند و شما می‌توانید با کمی دقت به راحتی آن‌ها را در استایل روزمره خود به‌کار بگیرید و به مرور زمان تبدیل به یک عادت کنید.

البته این موضوع را هم در نظر داشته باشید که بهترین لباس برای شما، لباسی است که به آن علاقه دارید و عزت‌نفس شما را تقویت می‌کند. پس در رعایت موارد گفته شده وسواس به خرج ندهید و از سلیقه خود نیز کمک بگیرید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *