دسته‌بندی نشده

7 ترفند برای ست کردن رنگ مانتو و شال

نحوه ست کردن رنگ مانتو و شال

قطعاً شما هم تا حالا به مشکل ست کردن رنگ مانتو و شال خود برخورده‌اید. یکی از اصلی‌ترین اصولی که هر خانم شیک پوشی باید موقع خرید و پوشیدن لباس بداند، نحوه ست کردن رنگ مانتو و شال است. اینکه بدانید با مانتو خود چه رنگ روسری یا شالی بپوشید، تأثیر بسیار چشمگیری در استایل و شیک‌پوشی شما خواهد داشت.

متأسفانه بسیاری از خانم‌ها علی‌رغم داشتن مانتوهای بسیار شیک و زیبا، نمی‌دانند که چگونه رنگ‌های مختلف را با هم ست کنند. همین موضوع باعث می‌شود که زیباترین مانتو هم استایل جذابی برای شما به وجود نیاورد.

دانستن یک سری ترفند در ست کردن رنگ شال و روسری، این امکان را به شما می‌دهد که استایلی چشم‌نواز و جذاب داشته باشید. پس اگر می‌خواهید بدانید چگونه رنگ مانتو و شال خود را با هم ست کنید، تا انتها همراه ما باشید.

 

 

فهرست مطالب

انواع رنگ‌ها کدام اند؟

با هر رنگ مانتو چه رنگ روسری باید بپوشم؟

ترفندهایی برای ست کردن رنگ مانتو و شال

سوالات متداول

 

 

انواع رنگ‌ها کدام اند؟

قدم اول برای آنکه بدانید چگونه باید رنگ‌های مختلف را در استایل خود با هم ست کنید، این است که با انواع رنگ‌ها آشنا شوید.

 

رنگ‌های مکمل، راهی آسان و جذاب برای ست کردن لباس‌ها

 

ست کردن مانتو مشکی با شال سفید

 

رنگ‌های مکمل در واقع رنگ‌هایی هستند که در چرخه رنگ رو به روی هم قرار دارند. این رنگ‌ها در عین داشتن تضاد با یکدیگر، با هم همخوانی و تناسب نیز دارند و به عبارتی مکمل یکدیگر هستند. رنگ‌های مکمل یکدیگر را تکمیل کرده و باعث ایجاد یک ترکیب چشم‌نواز خواهند شد.

از جمله رنگ‎‌های مکمل هم می‌توان به مشکی و سفید، بنفش و زرد و قرمز و سبز اشاره کرد. استفاده از رنگ‌های مکمل با هم در انتخاب مانتو و شال، باعث داشتن یک استایل جذاب و زیبا خواهد شد.

 

رنگ‌های مشابه، استایلی از یک طیف رنگ جذاب

رنگ‌های مشابه رنگ‎‌هایی هستند که در چرخه رنگ در کنار یکدیگر بوده و به عبارتی در یک طیف رنگی قرار دارند. استفاده از رنگ‌های مشابه در انتخاب رنگ مانتو و شال، باعث ایجاد یک هماهنگی و تناسب زیبا در استایل شما خواهد شد.

از جمله رنگ‌های مشابه هم می‌توان به قرمز و نارنجی، نارنجی و زرد، آبی و بنفش و همچنین طیف‌های مختلف یک رنگ مانند آبی کم‌رنگ و آبی پررنگ اشاره کرد.

 

آرامش بخشی از جنس رنگ‌های سرد

رنگ‌های سرد رنگ‌هایی هستند که القای هیجان کمتری دارند و باعث ایجاد حس آرامش و سردی در شما خواهند شد. رنگ‌های سرد در استایل‌ها بسیار محبوب هستند و از ترکیب آن‌ها با رنگ‌های گرم، استایل‌های بسیار جذابی ایجاد خواهد شد.

از جمله رنگ‌های سرد می‌توان به آبی، فیروزه‌ای، سبز و سفید اشاره کرد.

 

رنگ‌های گرم هیجان زا!

 

ترکیب رنگ‌های سرد و گرم برای ست کردن مانتو با شال

 

رنگ‌های گرم رنگ‌هایی هستند که هیجان و گرمای زیادی به شما انتقال خواهند داد. این رنگ‌ها باعث ایجاد حس هیجان و حرارت در استایل و تیپ شما می‌شوند. استفاده درست از رنگ‌های گرم در کنار رنگ‌های سرد، استایلی زیبا و چشم‌نواز ایجاد خواهد کرد.

از جمله رنگ‌های گرم می‌توان به قرمز، نارنجی و زرد اشاره کرد.

 

رنگ‌های خنثی پر کاربرد

رنگ خنثی در واقع رنگی است که در چرخه رنگی دیده  نمی‌شود و از ترکیب دیگر رنگ‌ها ایجاد می‌شود. رنگ خنثی حس خاصی را به شما انتقال نمی‌دهد. ویژگی خاص رنگ خنثی آن است که با انواع رنگ‌ها قابلیت ست شدن دارد.

از جمله رنگ‌های خنثی می‌توان به سیاه، سفید، قهوه‌ای و خاکستری اشاره کرد.

 

 

با هر رنگ مانتو چه رنگ روسری باید بپوشم؟

قدم دوم برای داشتن استایلی خاص و زیبا، این است که بدانید هر رنگ مانتو را بهتر است با چه رنگ روسری یا شالی ست کنید؟ برای پاسخ به این سؤال، در این بخش به بررسی انواع رنگ مانتو پرداخته‌ایم.

 

مانتو سفید، انتخابی هوشمندانه برای ست کردن

برای ست کردن رنگ مانتو سفید با شال، از رنگ‌های روشن و خنثی مانند کرم و سفید استفاده نکنید. می‌توانید از رنگ‌های تیره مانند مشکی در کنار سفید استفاده کنید که ترکیبی پرطرفدار و کلاسیک است.

اگر می‌خواهید ترکیب‌های جذاب و جدیدتری با مانتو سفید بسازید، از رنگ‌‌های پاستلی و ته‌ رنگ نیز می‌توانید استفاده کنید. ست مانتو سفید با شال سبز، یک ترکیب بسیار زیبا و جذاب خواهد بود.

رنگ‎‌هایی مانند مشکی، فیروزه‌ای، سبز، آلبالویی و آبی ترکیب جذابی با مانتو سفید ایجاد خواهد کرد.

 

مانتو مشکی، پای ثابت همه کمد لباس‌ها

بهتر است برای ست کردن مانتو مشکی با شال از رنگ‌های تیره مانند سورمه‌ای یا قهوه‌ای استفاده نکنید. شما می‌توانید رنگ‌های زیادی را با مشکی ست کنید. بهتر است از رنگ‌های روشن و شاد استفاده کنید.

ست مانتو مشکی با شال طوسی و ست مانتو مشکی با شال سبز، دو ترکیب پیشنهادی ما به شما است.

رنگ‌هایی مانند زرشکی، قرمز، لیمویی، سفید و آبی برای ست شدن با مشکی بسیار مناسب هستند.

 

استایلی شیک و امروزی با مانتو طوسی

 

ست کردن مانتو طوسی با شال سبز

 

سعی کنید با مانتو طوسی بیشتر از رنگ‌های گرم استفاده کنید و از پوشیدن شال‌ با رنگ خنثی پرهیز کنید. ست مانتو طوسی و شال سبز یک ست بسیار جذاب و چشم‌نواز است.

برای ست کردن رنگ مانتو طوسی با شال می‌توانید از رنگ‌هایی مانند صورتی، سفید، لیمویی، زرد، زرشکی، سبز و همچنین سورمه‌ای استفاده کنید.

 

انتخابی پر ریسک اما جذاب با مانتو قهوه‌ای

انتخاب رنگ قهوه‌ای برای مانتو، هم می‌تواند استایلی بسیار جذاب برای شما به وجود بیاورد و هم می‌تواند بدترین استایل را برای شما بسازد! احتمالاً برای شما هم سؤال است که ” مانتو قهوه‌ای با چه رنگی ست می‌شود ؟ ” برای پاسخ به این سؤال باید توجه کنید که استفاده از رنگ‌های زیاد روشن، جیغ و شاد می‌تواند ترکیب بسیار بدی با مانتو قهوه‌ای بسازد.

پیشنهاد ما این است که از رنگ‌های مشابه خود قهوه‌ای مانند کرم، آجری و رنگ‌های طیف قهوه‌ای استفاده کنید.

برای ست کردن مانتو قهوه‌ای با شال می‌توانید از رنگ‌های کرم، مشکی، آجری و سفید استفاده کنید.

 

مانتو قرمز، جذابیت در کنار زیبایی

مانتو قرمز یکی از جذاب‌ترین و در عین حال پر‌ریسک‌ترین رنگ‌ها برای مانتو است. برای ست کردن آن با رنگ‌های دیگر سعی کنید کمتر از رنگ‌های جیغ و گرم استفاده کنید. ست مانتو قرمز با شال طوسی و ست مانتو قرمز با شال سبز، دو ترکیب بسیار زیبا و پیشنهادی ما است.

برای ست کردن مانتو قرمز با شال و روسری می‌توانید از رنگ‌های سفید، مشکی، زرد، سورمه‌ای و همچنین سبز استفاده کنید.

 

خاص پوشی با مانتو نارنجی

انتخاب مانتو نارنجی، علاوه‌بر آنکه ریسک بالایی دارد، در صورت انتخاب درست رنگ شال و روسری تیپ بسیار جذابی برای شما ایجاد می‌کند. مانتو نارنجی با شال سبز ترکیب خاصی است که انتخاب آن می‌تواند جلوه زیادی به استایل شما بدهد.

ست نارنجی و کرم نیز یک انتخاب هوشمندانه و زیبا است. ست نارنجی و طوسی نیز یکی از ست‌های زیبا و خاص با استفاده از مانتو نارنجی است.

برای ست کردن مانتو نارنجی با شال می‌توانید از رنگ‌های سفید، مشکی، کرم، طوسی و سبز استفاده کنید.

 

خاص پسندی در کنار شیک پوشی با مانتو زرد

مانتو زرد نیز جذابیت‌های خود را دارد که در صورت انتخاب درست رنگ شال و روسری، استایلی بی نظیر برای شما به وجود خواهد آورد. ترکیب مانتو زرد با شال طوسی یک ترکیب بسیار عالی و جذاب است.

برای ست کردن مانتو زرد با شال می‌توانید از رنگ‌های سفید، بنفش، آبی و سبز تیره استفاده کنید.

 

استایلی ملیح و دخترانه با مانتو صورتی

 

نحوه ست کردن مانتو صورتی

 

صورتی یک رنگ بسیار زیبا و پرطرفدار به ویژه در میان خانم‌های جوان است. برای ست کردن مانتو صورتی با شال بهتر است از رنگ‌های ملیح و ملایم استفاده کنید. البته طیف‌های مختلفی از رنگ صورتی وجود دارد. اگر این سؤال برای شما وجود دارد که ” مانتو صورتی پررنگ با چه شالی ست می‌شود ؟” پیشنهاد ما استفاده از رنگ‎های سفید، صورتی کم‌رنگ و سورمه‌ای در کنار مانتو صورتی پررنگ است.

پیشنهاد ما برای ست کردن مانتو صورتی با شال استفاده از رنگ‌های طوسی و سفید و همچنین سورمه‌ای است.

 

مانتو بنفش، انتخابی جسورانه

مانتو بنفش نیز یکی از رنگ‌هایی است که انتخاب و ست کردن آن با رنگ‌های دیگر ریسک بالایی دارد و باید در آن بسیار دقت کنید. اما در صورت انتخاب درست، استایلی بسیار جذاب و خاص خواهید داشت.

برای ست کردن مانتو بنفش و شال می‌توانید از رنگ‌های زرد، صورتی، یاسی و سفید استفاده کنید.

 

استایلی به جذابیت دریا با مانتو آبی

رنگ آبی مکمل رنگ نارنجی است و به همین علت، استفاده از رنگ‌ نارنجی و رنگ‌های نزدیک و شبیه به نارنجی در کنار آبی بسیار چشم‌نواز و شیک است.

رنگ آبی مانند دیگر رنگ‌ها طیف‌های مختلفی دارد که بسیاری از آن‌ها در میان خانم‌ها طرفدار دارد. اگر می‌خواهید بدانید که ” مانتو آبی روشن با چه رنگی ست می‌شود ؟” پیشنهاد ما استفاده از رنگ‌هایی مانند سفید، لیمویی روشن و همچنین صورتی روشن است.

همچنین برای ست مانتو آبی نفتی با روسری، می‌توانید از رنگ‌هایی همچون زرد و نارنجی استفاده کنید.

برای ست کردن مانتو آبی و شال می‌توانید از رنگ‌های نارنجی، قرمز، زرد، خردلی، مشکی و همچنین سفید استفاده کنید.

 

مانتو سبز، انتخابی شیک برای خاص پسندها

شاید برای شما هم سؤال شده باشد که ” مانتو سبز با چه رنگی ست می‌شود ؟ ” برای پاسخ به این سؤال باید به بررسی رنگ سبز بپردازیم.

رنگ سبز مکمل رنگ قرمز است. به همین علت ست کردن مانتو سبز با شال به رنگ قرمز و یا طیف رنگ‌های آن بسیار جذاب و شیک است.

همچنین طیف‌های مختلف رنگ سبز در بین خانم‌ها طرفداران زیادی دارد. به طور مثال برای ست مانتو سبز زیتونی با روسری می‌توانید از رنگ سفید استفاده کنید.

ست مانتو سبز با شال طوسی و مانتو سبز با شال نارنجی دو ترکیب جذاب پیشنهادی ما است.

برای ست کردن مانتو سبز با شال می‌توانید از رنگ‌های قرمز، نارنجی، زرد، مشکی، سفید و خردلی استفاده کنید.

 

مانتو طلایی، انتخابی خاص برای مجالس

مانتو طلایی یکی از مدل‌ها و رنگ‌های خاص مانتو است که بیشتر برای پوشیدن در مجالس و مهمانی‌ها، طرفداران خاص خود را دارد.

برای ست مانتو طلایی با روسری می‌توانید از رنگ‌های مشکی، سفید و کرم استفاده کنید.

 

شیک پوشی با مانتو نسکافه‌ای

ست کردن مانتو نسکافه‌ای با شال

نسکافه‌ای یک رنگ بسیار جذاب و خاص است که طرفداران زیادی در میان خانم‌ها دارد. در صورت ست کردن درست مانتو نسکافه‌ای با رنگ مناسب می‌توانید استایلی بسیار شیک و جذاب داشته باشید.

برای ست مانتو نسکافه‌ای با شال می‌توانید از رنگ‌های مشکی، سفید و کرم استفاده کنید.

 

 

ترفندهایی برای ست کردن رنگ مانتو و شال

همانطور که گفته شد، برای ست کردن رنگ مانتو و شال، نیاز است به اصول خاصی توجه کنید. عدم توجه به این اصول باعث می‎‌شود که زیباترین و بهترین مانتو نیز استایل خوبی برای شما ایجاد نکند. ولی اگر اصول درست کردن مانتو با شال را به خوبی رعایت کنید، با ساده‌ترین مدل‌های مانتو هم می‌توانید شیک‌ترین استایل را داشته باشید.

در این بخش قصد داریم به بررسی 7  ترفند برای ست کردن رنگ مانتو و شال بپردازیم.

 

1. استفاده از دایره رنگ، یک قانون ساده برای شیک پوشی

استفاده از دایره رنگ برای ست کردن رنگ مانتو و شال، در عین اینکه کاری ساده به نظر می‌رسد اما نقش بسیار مهمی در شیک پوشی و ایجاد تناسب و هماهنگی بین لباس‌های شما دارد.

اما سؤالی که مطرح می‌شود این است که ” دایره رنگ چیست؟ ” دایره رنگ دارای ۴ طیف رنگی است که از ترکیب آن‌ها با هم رنگ‌های مکمل به دست خواهند آمد. در این چرخه، رنگ‌های سرد در یک سو و رنگ‌های گرم در سوی دیگر قرار گرفته‌اند.

شما می‌توانید با استفاده از دایره رنگ، رنگ‌های مکمل و مشابه هم را پیدا کرده و در ست کردن رنگ مانتو و شال خود از آن‌ها استفاده کنید.

 

2. از رنگ‌های مکمل برای ست کردن رنگ مانتو و شال خود استفاده کنید.

رنگ‌های مکمل همانطور که گفته شد، رنگ‌هایی هستند که در دایره رنگ در مقابل هم قرار دارند. این رنگ‌ها در واقع تکمیل کننده هم بوده و استفاده از آن‌ها در کنار هم، جلوه و زیبایی خاصی به استایل شما خواهد داد.

رنگ‌های مکمل در کنار هم، در عین وجود نوعی تضاد، هماهنگی و تناسب زیبایی نیز دارند. این تناسب باعث می‌شود که استایل شما بسیار آراسته و چشم‌نواز به نظر بیاید.

برای استفاده از رنگ‌های مکمل در استایل خود ما ترکیب رنگ‌های سفید و مشکی، زرد و بنفش و قرمز و سبز را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

3. استفاده از طیف‌های مختلف یک رنگ را فراموش نکنید!

 

ترکیب مانتو آبی و شال آبی

 

استفاده از طیف‌های گوناگون یک رنگ، زیبایی خاصی به استایل شما خواهد داد. به‌طور مثال می‌توانید از مانتو آبی تیره در کنار شال آبی روشن استفاده کنید. استفاده از طیف‌های مختلف یک رنگ در کنار هم، به استایل شما نظم و تناسب خاصی می‌دهد.

اگر ساده پوش هستید و دوست ندارید زیاد از لباس‌های طرح‌دار استفاده کنید، استفاده از طیف‌های یک رنگ در لباس‌هایتان انتخاب بسیار هوشمندانه‌ای است. شما می‌توانید در عین اینکه مانتو و شال طرح ساده پوشیده‌اید، با کنار هم قرار دادن طیف‌های یک رنگ خاص، جلوه زیبایی به استایل خود بدهید.

 

4. از رنگ‌های گرم و سرد در کنار هم استفاده کنید!

استفاده درست از رنگ‌های گرم و سرد در کنار هم، زیبایی و جذابیت خوبی به استایل شما خواهد داد. رنگ‌های گرم القا کننده هیجان و انرژی هستند و برعکس رنگ‌های سرد آرامش و سردی را به شما القا می‌کنند. استفاده تکی از هر یک در استایل شما ممکن است باعث آزار چشم و شلوغ یا یخ به نظر رسیدن تیپ شما شود.

استفاده رنگ‌های گرم و سرد در کنار یکدیگر اما باعث خنثی شدن این رنگ‌ها توسط یکدیگر در استایل شما شده و همین موضوع باعث ایجاد تناسب و زیبایی برای تیپ شما خواهد شد.

 

5. سر تا پا یک رنگ نپوشید!

هیچ‌گاه تمام لباس‌هایتان را یک رنگ انتخاب نکنید! این موضوع باعث ایجاد یک تیپ یک نواخت و بد خواهد شد. انتخاب هوشمندانه برخی لباس‌های یک رنگ در کنار هم، گاهی برای شما مفید است به طور مثال پوشیدن مانتو و شلوار یک رنگ می‌تواند باعث بلند قدتر نشان دادن شما شود.

اما اینکه تمام لباس‌های خود را تنها از یک رنگ انتخاب کنید، استایل جذابی نخواهید داشت. سعی کنید از ترکیب رنگ‌های هوشمندانه و زیبا در انتخاب لباس‌هایتان استفاده کنید تا خوشتیپ‌تر به نظر برسید!

 

6. رنگ ها و ست‌های جدید را امتحان کنید!

 

ست کردن رنگ مانتو با رنگ شال

 

 

شاید شما هم جزء آدم‌هایی باشید که اهل ریسک نیستند و اکثر مانتو و شال و روسری‌هایشان از یک طیف رنگ مانند مشکی است! برای داشتن استایل‌های جدید و جذاب و اینکه آدمی خوش‌پوش و خوش‌سلیقه به نظر برسید بهتر است ریسک کنید!

شجاع باشید و از رنگ‌هایی که تا حالا استفاده نکرده‌اید در کنار هم استفاده کنید. از ترکیب رنگ‌هایی که شاید هیچ وقت موقع خرید لباس به سراغ آن‌ها نمی‌روید استفاده کنید. مطمئن باشید پس از مدتی از این تحول و استایل جدید بسیار لذت خواهید برد.

از رنگ‌های شاد مانند بنفش، صورتی و قرمز استفاده کنید. در کنار این رنگ‌ها از رنگ‌های مکمل آن‌ها نیز استفاده کنید. شاید دیگر وقت آن باشد که رنگ‌های یکنواخت و تیره را کنار بگذارید!

 

7. از مدها و رنگ سال پیروی کنید!

با اینکه همیشه و مدام به دنبال مد رفتن کار درستی نیست، اما شاید گاهی بد نباشد از رنگ‌های سال و مد شده استفاده کنید! گاهی سعی کنید با پیروی از مد از رنگ‌های جدید و خاص استفاده کنید تا هم طبق مد روز لباس بپوشید و هم رنگ‌های تازه و جدید را امتحان کنید.

 

سوالات متداول

1. دایره رنگ چیست؟

دایره رنگ دارای ۴ طیف رنگی است که از ترکیب آن‌ها با هم رنگ‌های مکمل به دست خواهند آمد. در این چرخه، رنگ‌های سرد در یک سو و رنگ‌های گرم در سوی دیگر قرار گرفته‌اند. شما می‌توانید با استفاده از دایره رنگ، رنگ‌های مکمل و مشابه هم را پیدا کرده و در ست کردن رنگ مانتو و شال خود از آن‌ها استفاده کنید.

2. رنگ‌های سرد و گرم در انتخاب رنگ مانتو و شال چه نقشی دارند؟

رنگ‌های گرم بیشتر القاگر هیجان و حرارت و رنگ‌های سرد نشان دهنده سردی و آرامش هستند. انتخاب هر دو این رنگ‌ها در انتخاب رنگ مانتو و شال باعث خواهد شد که استایل شما متناسب و جذاب باشد و چشم را آزار ندهد. استفاده از رنگ‌های گرم و سرد به تنهایی، باعث ایجادی استایلی شلوغ یا بی‌روح خواهد شد.

3. مانتو قهوه‌ای با چه رنگ شال ست می‌شود؟

برای ست کردن مانتو قهوه‌ای با شال، می‌توانید از رنگ‌هایی که نزدیک طیف قهوه‎‌ای هستند مانند کرم، آجری، نسکافه‌ای و یا مشکی و سفید استفاده کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *