دانستنی ها

راهنمای انتخاب شلوار براساس فرم بدن

انتخاب شلوار براساس فرم بدن

شلوار نیز همانند مانتو جزو آیتم‌های اصلی پوشش بانوان محسوب می‌شود. برای خوش‌استایل شدن و خوش‌تیپ شدن لازم است که هنگام خرید شلوار آن را متناسب با فرم بدن خود انتخاب کنید.

انتخاب مناسب شلوار زمانی صورت می‌گیرد که علاوه‌بر شناخت انواع مدل شلوار، نسبت به فرم بدن خود نیز آگاهی لازم را داشته و آن را بشناسید.

اگر نمی‌دانید که انتخاب شلوار براساس فرم بدن چگونه انجام می‌شود نگران نباشید، چراکه قرار است در این مقاله به‌طور مفصل درباره آن صحبت کرده و شما را راهنمایی کنیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه بمانید.

 

انواع شلوار در دنیای مد

اگرچه در گذشته تنوع زیادی در مدل و طرح شلوارها وجود نداشت و اکثراً ساده بودند، اما امروزه دیگر این‌گونه نیست. در حال حاضر مدل‌های مختلفی از شلوار در دنیای مد و پوشاک وجود دارند که می‌توانند هر سلیقه و نیازی را پاسخ دهند. در ادامه مطلب، قبل از صحبت درباره انتخاب شلوار براساس فرم بدن، به معرفی انواع شلوار که این روزها ترند نیز هستند خواهیم پرداخت.

 

شلوار مام فیت

شلوار مام فیت جزو شلوارهای بسیار محبوب و کاربردی در دنیای امروز است که دیگر تقریبا در کمد هر دختر و پسر جوان یا نوجوانی یافت می‌شود. شلوار مام فیت دارای فاقی بلند است که کمر شما باریک‌‌تر نشان می‌دهد. از طرفی قسمت ران این مدل شلوار کمی گشاد بوده و در قسمت مچ تنگ‌تر از ران است.

 

شلوار مام استایل

شلوار مام استایل نیز همانند شلوار مام فیت در قسمت ران از قسمت مچ‌ پا آزادتر بوده و در واقع مخروطی شکل است. تنها تفاوت آن با شلوار مام فیت در این است که کمی گشادتر یا آزادتر است.

 

شلوار جذب یا اسکینی

 

شلوار مناسب فرم بدن

 

شلوارهای جذب یا اسکینی یکی دیگر از انواع شناخته شده شلوار است که کاملاً تنگ بوده و فرم پاها را به‌خوبی نشان می‌دهند. البته شلوارهای اسکینی تا چندین سال پیش بیشتر رواج داشتند. اغلب شلوارهای جذب از نوع جین یا چرم (مانند لگ) هستند که امروزه بیشتر برای فصل زمستان و هنگام پوشیدن بوت بلند استفاده می‌شوند.

 

شلوار راسته

شلوارهای راسته به شلوارهایی گفته می‌شود که میزان آزادی آن‌ها از قسمت ران تا پایین یکسان است. نوع پارچه‌ای این شلوار بسیار زیبا بوده که در سال‌های اخیر نیز حسابی ترند و محبوب شده است. یکی از ویژگی‌های خوب شلوار راسته این است که تقریباً به هر نوع اندام و فرم پایی می‌آید.

 

شلوار بگ

شلوار بگ به شلوارهایی گفته می‌شود که از بالا تا پایین گشاد و آزاد بوده و کاملاً راحت هستند. این نوع شلوار برای استایل کژوال بسیار مناسب بوده و به‌راحتی با انواع تاپ، کراپ و مانتو شومیزی ست می‌شود.

 

دامن شلواری

دامن‌های شلواری شلوارهایی بسیار گشاد هستند که همانند دامن به نظر می‌رسد. این نوع شلوار برای دورهمی‌های فصل بهار و تابستان، همراه با انواع شومیزهای لینن یا نخی، تاپ و کراپ تاپ بسیار شیک و مناسب است.

 

شلوار دمپا گشاد و بوت کات

شلوار دمپا گشاد و بوت کات هر دو در قسمت بالای شلوار تنگ بوده و در قسمت دمپا و پایین شلوار گشاد می‌شوند. تفاوت شلوار بوت کات با شلوار دمپا گشاد این است که بوت کات در قسمت دمپا، گشادی کمتری نسبت به شلوار دمپا دارد. این نوع شلوارها از چندین دهه پیش تا کنون در دنیای مد و لباس حضور داشته و استایل‌های زیبایی را می‌توان با آن ساخت.

 

بیشتر بخوانید: نکات مهمی که باید درباره انتخاب مانتو براساس فرم بدن بدانید

 

انواع فرم بدن و انتخاب شلوار مناسب آن

حالا که با انواع شلوارهای رایج آشنا شدیم برای انتخاب شلوار براساس فرم بدن بهتر است کمی هم درباره انواع فرم بدن بدانیم. چراکه شناخت بهتر فرم بدن به شما کمک می‌کند با شناخت و آگاهی بیشتری نسبت به خرید شلوار اقدام کنید.

به‌طور کلی 5 نوع فرم بدن وجود دارد که به شرح زیر هستند:

  • فرم بدن سیبی شکل
  • فرم بدن گلابی شکل
  • فرم بدن مثلث وارونه
  • فرم بدن ساعت شنی
  • فرم بدن مستطیل شکل

در ادامه مقاله به شما کمک می‌کنیم که چگونه شلوار مناسب فرم بدن خود را پیدا کنید.

 

انتخاب شلوار براساس فرم بدن سیبی شکل

 

شلوار مناسب اندام سیبی شکل

 

فرم بدن سیبی شکل به اندامی گفته می‌شود که در آن میان‌تنه و بالاتنه مانند شکم، سینه، بازوها و کمر از قسمت پایین‌تنه مانند باسن، ران و ساق پا حجیم‌تر و بزرگتر هستند. اگر اندام شما از نوع سیبی شکل است، شلوار مناسب اندام شما باید باعث ایجاد تعادل میان بالاتنه و پایین‌تنه شود.

شلوارهای راسته‌ای که کمی گشاد هستند، شلوار بگ تیره رنگ، دامن شلواری، شلوار دمپا گشاد یا بوت کات مناسب‌ترین شلوارها برای اندام سیبی شکل است. علاوه‌بر این مدل‌ شلوارهایی که فاق بلندی دارند باعث می‌شوند قسمت شکم، پهلو و کمر شما لاغرتر نشان داده شود. بنابرای شلوارهای مام فیت و مام استایل نیز شلوار مناسب فرم بدن سیبی شکل محسوب می‌شوند.

 

انتخاب شلوار براساس فرم بدن گلابی شکل

در فرم بدن گلابی شکل پایین‌تنه مانند باسن، ران و ساق پا از قسمت بالاتنه چاق‌تر است و اصطلاحاً کسانی که فرم بدن گلابی شکل دارند پاهای پری دارند. شلوارهای گشاد مانند شلوار بگ، شلوار دمپا گشاد، شلوار راسته و دامن شلواری برای این دسته از افراد مناسب است. چراکه چاق بودن پاها را کمتر نشان می‌دهند.

شلوارهای جذب و اسکینی برای فرم بدن گلابی شکل به‌هیچ‌وجه مناسب نیست، زیرا با بر هم زدن تعادل میان بالاتنه و پایین‌تنه، زیبایی استایل شما را کم می‌کند.

 

انتخاب شلوار براساس فرم بدن مثلثی وارونه

 

شلوار مناسب تیپ بدنی مثلث وارونه

 

اگر قسمت شانه‌های شما از قسمت کمر و باسن پهن‌تر بوده و عرض بیشتری دارد، فرم بدن شما از نوع مثلثی معکوس به‌حساب می‌آید. بنابراین شلوار متناسب با اندام شما شلواری است که این اختلاف میان اندازه عرض شانه‌ها و دور کمر و باسن را کمتر نشان دهد. شلوارهای خمره‌ای مانند شلوارهای مام فیت، مام استایل و شلوار سندبادی برای این اندام بسیار مناسب هستند.

 

انتخاب شلوار براساس فرم بدن مثلثی

در اندام مثلثی برخلاف فرم بدن مثلث معکوس ناحیه کمر، باسن و ران از قسمت شانه‌ها پهنای بیشتری دارد. بنابراین تمرکز اندام بیشتر بر روی قسمت میانی بدن است، در نتیجه هنگام انتخاب شلوار براساس فرم بدن باید حتماً به این نکته توجه داشته باشید. شلوارهای راسته و بوت کات یا دمپا گشاد جزو بهترین انتخاب‌ها برای فرم بدن مثلثی هستند.

 

انتخاب شلوار براساس فرم بدن ساعت شنی

 

شلوار مناسب اندام ساعت شنی

 

می‌توان گفت جذاب‌ترین فرم و اندام بدن متعلق به اندام ساعت شنی است. در این نوع اندام، قسمت بالاتنه مانند سرشانه‌ها و پایین‌تنه یعنی باسن از نظر اندازه با یکدیگر متناسب هستند. کمر باریک و انحنای آن نقطه قوت اندام ساعت شنی محسوب می‌شود.

اگر فرم بدن شما از نوع ساعت شنی است در انتخاب شلوار مناسب فرم بدن خود محدودیت خاصی ندارید و هر مدل شلواری به شما می‌آید. با این حال شلوارهای فاق بلند مانند شلوار مام فیت و مام استایل کمر شما را باریک‌تر نشان داده و جذابیت ظاهری شما را دوچندان می‌کنند. شلوارهای راسته، دمپا گشاد و اسکینی هم از دیگر شلوارهای مناسب فرم بدن ساعت شنی محسوب می‌شوند.

 

انتخاب شلوار براساس فرم بدن مستطیلی

فرم بدن مستطیلی به اندامی اطلاق می‌شود که در آن عرض شانه، باسن و کمر تقریباً یکسان بوده و انحنایی در بدن وجود ندارد.

اگر فرم بدن شما از نوع مستطیلی است هنگام انتخاب شلوار براساس فرم بدن باید به‌دنبال گزینه‌ای باشید بدن شما را انحنادار نشان دهد. به عبارت بهتر، شلوار مناسب فرم بدن مستطیلی شلواری است که قسمت کمر را باریک‌تر نشان دهد.

با توجه به نکته گفته شده شلوارهای مام فیت و مام استایل بهترین انتخاب برای این فرم بدن محسوب می‌شوند. زیرا به‌دلیل فاق بلندی که دارند قسمت میانی بدن یا همان کمر را به‌صورت انحنادار جلوه می‌دهند.

 

انتخاب شلوار براساس فرم بدن لوزی شکل

 

شلوار مناسب اندام لوزی شکل

 

اندام لوزی شکل به اندامی گفته می‌شود که در آن پهنای قسمت باسن و ران از قسمت بالاتنه بیشتر است و خط کمر چندان مشخص نیست. اگر فرم بدن شما هم لوزی شکل است باید بدانید که شلوار مناسب فرم بدن شما شلواری است که قسمت پایین‌تنه شما را کشیده‌تر و بلندتر نشان دهد. شلوارهای راسته و نیم‌بگ گزینه‌های بسیار مطلوبی برای این نوع فرم بدن به‌حساب می‌آیند.

 

انتخاب شلوار براساس فرم بدن بیضی شکل

افرادی که باسن کوچکی داشته و قسمت بالاتنه پهن و سینه‌های بزرگی دارند فرم بدنشان بیضی شکل است. پاهای کشیده مهم‌ترین ویژگی اندام این دسته از افراد محسوب می‌شود. اگر شما هم دارای اندام بیضی شکل هستید، باید از پوشیدن شلوارهایی که مانع به‌چشم آمدن این ویژگی اندام شما می‌شوند خودداری کنید. در نتیجه شلوارهای فاق کوتاه خیلی مناسب اندام شما نیستند. در عوض شلوارهای راسته، جذب یا اسکینی و همچنین شلوارهای دمپا گشاد می‌توانند انتخاب‌های خوبی برای شما باشند.

 

انتخاب شلوار مناسب افراد ریز اندام

 

شلوار مناسب افراد ریز اندام

 

اگر شما هم جزو افراد ریز اندام یا ریز نقش هستید، باید بگوییم شلوارهای فاق بلند مانند شلوار مام فیت و مام استایل شلوار مناسب اندام شما محسوب می‌شوند. زیرا این نوع شلوارها شما را کشیده‌تر نشان می‌دهند. در صورتی که قسمت بالاتنه شما نیز کوچک است می‌توانید به‌جای شلوار فاق بلند از شلوار با فاق متوسط استفلده کنید تا تعادل لازم میان بالاتنه و پایین‌تنه شما به وجود آید. علاوه‌بر این شلوار بوت کات هم می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

 

انتخاب شلوار مناسب اندام لاغر و قدبلند

اگر پاهای لاغری دارید و به‌دنبال شلوار مناسب اندام خود می‌گردید، باید بگوییم شلوارهایی مانند شلوار بگ، شلوار دمپا گشاد و بوت کات و شلوار راسته جزو بهترین انتخاب‌ها برای شا هستند. علاوه‌بر این شلوارهای فاق بلند و فاق متوسط مانند شلوارهای مام استایل و مام فیت نیز به اندام شما می‌آیند. در مقابل، بهتر است از شلوار جین اسکینی استفاده نکنید، چراکه لاغر بودن پاهای شما را بیشتر نشان می‌دهد.

 

بیشتر بخوانید: شلوار کارگو چیست؟ انواع مدل‌های شلوار کارگو

سخن نهایی

ما در این مقاله سعی کردیم درباره انتخاب شلوار براساس فرم بدن صحبت کرده و شما را در این زمینه راهنمایی کنیم. چراکه خرید شلوار مناسب فرم بدن تأثیر زیادی در استایل شما داشته و به خوش‌پوشی و خوش‌تیپی شما کمک زیادی می‌کند. ‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *