دانستنی ها

چگونه با انواع پترن پارچه استایلی شیک داشته باشیم؟

قطعاً داشتن استایلی جذاب، تکنیک‌های خاص خود را دارد که با دانستن آن‌ها می‌توانید شیک‌پوش‌تر باشید! یکی از تکنیک‌های بسیار عالی برای ساختن یک تیپ زیبا، استفاده از انواع پترن پارچه در لباس‌ها است. پارچه‌‌های طرح‌دار، اصولاً دارای پترن‌های مختلفی هستند که می‌توانید آن‌ها را در کنار یکدیگر ست کنید. در گذشته شاید استفاده از ترکیب انواع پترن در استایل زنانه مرسوم نبود؛ اما امروزه شما می‌توانید با دانستن اصول مورد نیاز برای ست کردن پترن‌ها، یک تیپ منحصربه‌فرد داشته باشید. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با انوع پترن پارچه و اصول ست کردن پترن آشنا کنیم تا بتوانید برای خرید مانتو و خرید شلوار استایل خود، انتخاب‌های مناسبی داشته باشید.

 

فهرست مطالب

 

 

پترن چیست؟

اگر به دنیای مد و پوشاک علاقه‌مند باشید، حتماً با کلمه “پترن پارچه” مواجه شده‌اید! پترن پارچه در واقع به انواع مختلف طرح‌های پارچه گفته می‌شود که شما می‌توانید با ترکیب و ست کردن آن‌ها در کنار یکدیگر، استایل‌هایی جذاب و زیبا داشته باشید.

 

انواع پترن پارچه

برای داشتن استایلی زیبا و استفاده صحیح از پترن‌ها، نیاز است که بدانید انواع پترن پارچه کدام هستند؟ پترن پارچه‌ها در 4 طرح پرطرفدار راه‌راه، چهارخانه، گل‌گلی و خال‌خالی وجود دارند. در ادامه به معرفی بیشتر هر یک از این پترن‌های جذاب خواهیم پرداخت.

 

پترن راه‌راه

 

ست کردن پترن

 

پترن راه‌راه، یک طرح کلاسیک و البته پرطرفدار برای پارچه انواع لباس است. پترن راه راه یک الگوی خنثی و خاص در پارچه بوده که همیشه مورد استفاده قرار گرفته است. این پترن جذاب و زیبا همواره برای طراحی انواع لباس و شلوار مورد استفاده بوده و طرفداران خود را دارد.

 

پترن چهارخانه

 

ست کردن انواع پترن پارچه

 

همه شما حداقل یک لباس طرح چهارخانه در کمد لباس‌های خود دارید! پترن چهارخانه یکی از جذاب‌ترین پترن‌های پارچه است که طرفداران بسیار زیادی دارد. این پترن کاربردهای زیادی برای طراحی انواع مانتو و شلوار دارد. الگوی چهارخانه را نمی‌توانید با هر طرحی ست کنید؛ بهترین پیشنهاد برای ست کردن پترن چهارخانه، استفاده از انواع پارچه‌های چهارخانه با رنگ‌ها و یا اندازه‎‌های مختلف است.

 

پترن گل‌گلی

 

استایل زنانه با لباس گل گلی

 

پترن گل‌گلی یک پترن بسیار محبوب است که به تازگی جایگاه ویژه‌ای در عرصه مد و پوشاک پیدا کرده است. این پترن جذاب دارای بیشترین تنوع در میان انواع پترن پارچه است و رنگ‌ها و از طرح‌های مختلف این الگو در طراحی لباس‌ها استفاده می‌شود. استفاده از این پترن علاوه‌بر آن که نیاز به جسارت خاصی دارد، باعث ایجاد جذابیت بسیار زیادی در استایل شما خواهد شد.

 

پترن خال‌خالی

 

ست کردن پترن خالی خالی

 

پترن خال‌خالی یک پترن جذاب و فانتزی است که از سنین پایین تا بزرگسالی، در انواع لباس‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. پترن خال‌خالی دارای انواع ریز و درشت است که می‌توان با ترکیب انواع پترن با این الگوی زیبا، استایل‌های متفاوتی ایجاد کرد. وجود پترن خال خالی در استایل زنانه می‌تواند جذابیت زیادی به همراه داشته باشد؛ ضمن اینکه می‌توان آن را به شیوه‌های جذابی ست کرد.

 

چگونه پترن‌های مختلف را ست کنیم؟

سوالی که شاید ذهن بسیاری از شما را درگیر کرده باشد این است که ” چگونه پترن‌های مختلف را ست کنیم؟” داشتن یک استایل شیک و جذاب، مستلزم این است که بدانید چگونه از پترن‌های مختلف در کنار هم استفاده کنید. همانطور که گفته شد، انواع پترن پارچه در طرح‌های راه‌راه، چهارخانه، گل‌گلی و خال‌خالی وجود دارد. هر یک از این پترن‌ها قوانین خاص خود را دارند که نیاز است آن‌ها را بدانید. در ادامه بیشتر این اصول ست در پترن‌های مختلف آشنا خواهیم شد.

 

اصول ست کردن پترن راه‌راه

 

ترکیب پترن راه راه

 

پترن راه‌راه، این خوبی را دارد که می‌توان آن را با انواع پترن‌ها ست کرد. شما می‌توانید لباس راه‌راه خود را با انواع لباس‌های گل‌گلی، خال‌خالی و چهارخانه ست کنید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که از پترن‌های مختلفی که رنگ‌های هماهنگ و یکسان دارند، استفاده کنید. همچنین می‌توانید از پترن راه‌راه عمودی و افقی در کنار هم استفاده کنید. این نکته را می‌توانید در هنگام خرید مانتو و خرید شلوار با طرح راه‌راه در نظر بگیرید.

 

اصول ست کردن پترن چهارخانه

 

استایل زنانه با پترن چهارخانه

 

اگر به فکر ست کردن پترن چهارخانه با دیگر پترن‌ها هستید، باید بدانید بهتر است لباس‌های طرح چهارخانه را در کنار دیگر پترن‌ها استفاده نکنید. برای داشتن یک استایل زنانه شیک با پترن چهارخانه، می‌توانید از چند نوع طرح چهارخانه با اندازه‌های ریز و درشت در کنار هم استفاده کنید. همچنین می‌توانید لباس‌های چهارخانه با رنگ‌های مختلف ولی هماهنگ را در کنار هم بپوشید.

 

اصول ست کردن پترن گل‌گلی

 

ترکیب پترن گل گلی

 

پترن گل‌گلی را می‌توانید در کنار انواع دیگر پترن‌ها مانند راه‌راه، خال‌خالی و حتی چهارخانه ست کنید. نکته مهم در ست کردن پترن گل‌گلی با دیگر پترن‌ها در این است که باید دقت کنید که از طرح‌هایی با رنگ‌های هماهنگ با یکدیگر استفاده کنید.

 

اصول ست کردن پترن خال‌خالی

 

ست کردن پترن خال خالی

 

پترن خال‌خالی جذاب را می‌توانید با پارچه‌های خال‌خالی دیگر با اندازه‌های مختلف ست کنید. همچنین می‌توانید از پترن‌هایی مثل راه‌راه و گل‌گلی نیز در کنار آن استفاده کنید و یک استایل زنانه خاص داشته باشید.

 

سخن پایانی

پترن یا طرح‌های مختلف پارچه، نقش بسیار زیادی در حوزه ست کردن لباس‌ها دارند. انواع پترن‌ پارچه شامل پترن راه‌راه، چهارخانه، گل‌گلی و خال‌خالی هستند. شما می‌توانید با ترکیب انواع پترن در کنار یکدیگر، استایل‌های بسیار شیک و خاصی را برای خود به وجود بیاورید. برای ست کردن انواع پترن با یکدیگر باید به طرح و رنگ آن‌ها توجه کنید.

 

سوالات متداول

 

1. پترن چیست؟

پترن به پارچه‌های طرح‌دار مانند پارچه راه‌راه، چهارخانه، گل‌گلی و خال‌خالی گفته می‌شود که می‌توانید با ترکیب انواع پترن استایل‌ شیکی برای خود بسازید.

2. انواع پترن پارچه کدام است؟

انواع پترن پارچه شامل راه‌راه، چهارخانه، گل‌گلی و خال‌خالی است.

3. چگونه با ست کردن پترن‌های مختلف استایلی جذاب داشته باشیم؟

شما می‌توانید با ست کردن پترن به صورت ترکیب پترن‌های با اندازه مختلف، استفاده از رنگ‌های هماهنگ در پترن‌ها و همچنین ترکیب انواع پترن استایلی جذاب داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *